6
muokkausta
(update lists with info from Petri Kutvonen (postmaster at cs helsinki)) |
(Siistiminen) |
||
(6 välissä olevaa versiota 3 käyttäjän tekeminä ei näytetä) | |||
Rivi 16: | Rivi 16: | ||
|data-science-students@helsinki.fi | |data-science-students@helsinki.fi | ||
|Data science students | |Data science students | ||
| | |Send message with content "subscribe data-science-students" (without ") and empty subject to majordomo@helsinki.fi | ||
|- | |- | ||
|tktl-opiskelijat-list@mail.cs.helsinki.fi | |tktl-opiskelijat-list@mail.cs.helsinki.fi | ||
|Cs students. | |Cs students. Moderated student list, must join manually. | ||
| | |Send empty email to tktl-opiskelijat-list-subscribe@cs.helsinki.fi | ||
|- | |- | ||
|tkt-kandiopiskelijat-list@cs.helsinki.fi | |tkt-kandiopiskelijat-list@cs.helsinki.fi | ||
|Cs bachelors students | |Cs bachelors students | ||
|Listalle liittymiseksi pitää vastata automaatilta tulleeseen automaattiviestiin lisäämällä "yes" otsikkorivin ensimmäiseksi sanaksi. Otsikon pitää siis näyttää seuraavalta: | |||
yes Re: Mailing list confirmation request. | |||
Huom! Tarkista, että otsikko on juuri tässä muodossa (eli Re: , ei esim. VS:) Onnistuneesta liittymisestä tulee vielä automaattivahvistus. Lähde ja lisätiedot: [https://studies.helsinki.fi/ohjeet/artikkeli/uuden-opiskelijan-ensiaskeleet<nowiki>]</nowiki> | |||
|- | |||
|uhcs-women-students@cs.helsinki.fi | |||
|Cs women students | |||
|Send empty email to uhcs-women-students-subscribe@cs.helsinki.fi | |||
|- | |||
|cs-professors@cs.helsinki.fi | |||
|All CS department professors | |||
| | |||
|- | |||
|cs-professors-all@cs.helsinki.fi | |||
|All CS department professors and assistant professors. | |||
| | | | ||
|- | |- | ||
Rivi 44: | Rivi 60: | ||
|science-info-list@helsinki.fi | |science-info-list@helsinki.fi | ||
| | | | ||
| | | | ||
|} | |} | ||
Please add joining info when you find them! | Please add joining info when you find them! |
muokkausta