Ero sivun ”Keskustelukanavat” versioiden välillä
no saatana |
Ei muokkausyhteenvetoa |
||
| Rivi 13: | Rivi 13: | ||
| Analyysi I ja II || '''#analyysi''' | | Analyysi I ja II || '''#analyysi''' | ||
|- | |- | ||
| C-ohjelmointi || '''#cee''' | <!--| C-ohjelmointi || '''#cee'''--> | ||
|- | |- | ||
<!--| Computer Organization II || '''#tkt-co2'''--> | <!--| Computer Organization II || '''#tkt-co2'''--> | ||
|- | |- | ||
| Clojure || '''#tkt-clojure''' | | Clojure || '''#tkt-clojure''' | ||
|- | |||
<!--| Data Compression Techniques || '''#tkt-dct'''--> | <!--| Data Compression Techniques || '''#tkt-dct'''--> | ||
|- | |- | ||
| Rivi 36: | Rivi 37: | ||
<!--| Interactive Systems ja Human-Computer Interaction || '''#hyhci'''--> | <!--| Interactive Systems ja Human-Computer Interaction || '''#hyhci'''--> | ||
|- | |- | ||
| Internet Protocols || '''#tkt-protocols''' | <!--| Internet Protocols || '''#tkt-protocols'''--> | ||
|- | |- | ||
| Introduction to Machine Learning || '''#tkt-iml''' | | Introduction to Machine Learning || '''#tkt-iml''' | ||
Versio 29. lokakuuta 2013 kello 16.11
Tänne kurssien kanavat fuksikanavan topicin sijasta, ettei se ylivuoda. Kaikki kanavat sijaitsevat IRCnetissä. Kurssikanavat eivät ole virallinen tiedonlähde. Kanavien op-politiikka ei noudata mitään kaavaa.
Jos käyt kurssia jolla on muitakin käpistelijöitä mutta jolla ei ole vielä irkkikanavaa, perusta sellainen, lisää tähän listaan ja mainosta mahdollisesti kiinnostuneille.
| Kurssin nimi | Kanava |
| Analyysi I ja II | #analyysi |
| Clojure | #tkt-clojure |
| Gradun kirjoittajille | #tkt-gradu |
| Introduction to Machine Learning | #tkt-iml |
| Jatko-opiskelijat / PhD students | #uh-phd |
| Johdatus tekoälyyn | #johtek |
| Johdatus tietojenkäsittelytieteeseen | #jtkts13 |
| Johdatus yliopistomatematiikkaan | #yomatikka |
| Johdatus todennäköisyyslaskentaan | #todari |
| Kandidaatintutkielma | #tkt-kandi |
| Laskennan mallit | #tkt-lama2013 |
| Lineaarialgebra ja matriisilaskenta I ja II | #linis |
| Logiikka I | #logiikka |
| Ohjelmistotekniikan menetelmät | #otm2013 |
| Ohjelmistotuotantoprojekti | #ohtuprojekti |
| Ohjelmoinnin harjoitustyö | #javalabra2013 |
| Ohjelmoinnin jatkokurssi | #ohpe |
| Ohjelmoinnin perusteet | #ohpe |
| Ohjelmointitekniikka (JavaScript) | #tkt-javascript |
| Tietokantasovellus | #tsoha2013 |
| Tietokantojen perusteet | #tikape |
| Tietokoneen toiminta | #tito2013 |
| Tietoliikenteen perusteet | #tilpe2013 |
| Tietorakenteet ja algoritmit | #tira |
| Tietorakenteiden harjoitustyö | #tiralabra |
| Toinen kotimainen kieli (ruotsi) | #svenska |
| Topologia I | #topologia |
| Web-palvelinohjelmointi | #wadup |
| Muut kanavat | Kanava |
| Ainejärjestölehti Readmen toimitus | #tkt-readme |
| Apukanavalta opintoneuvontaa | #tkt-apu |
| Casual Nightit | #tkt-casuaali |
| Fuksikanava | #tkt-fuksit2013 |
| Käpistelijöiden Elektronisen Musiikin kerho | #KEMU |
| Lanit | #tkt-lan |
| TKO-älyn jääräkanava | #tko-äly |
| Pelikäpistely | #tkt-gamedev |
| RTS, MOBA ja muu hiiren tolkuton naksuttelu | #tkt-starre |
| Counter-Strike: Global Offensiven pelaajat. Putting CS back to CS. | #tkt-csgo |
| Vastaisku aktiivikannulle! Kaikki paitsi idlaaminen on kielletty | #tkt-passiivi |
Suora linkki tänne: http://tinyurl.com/kanavat