Ero sivun ”Keskustelukanavat” versioiden välillä
p tyyypooo |
Ei muokkausyhteenvetoa |
||
| Rivi 27: | Rivi 27: | ||
<!--| Tietoliikenteen perusteet || '''#tilpe'''--> | <!--| Tietoliikenteen perusteet || '''#tilpe'''--> | ||
|- | |- | ||
| Tietokoneen toiminta || '''#tito''' | <!--| Tietokoneen toiminta || '''#tito'''--> | ||
|- | |- | ||
| Johdatus todennäköisyyslaskentaan || '''#todari''' | | Johdatus todennäköisyyslaskentaan || '''#todari''' | ||
| Rivi 49: | Rivi 49: | ||
<!--| Tietokonegrafiikka || '''#tkt-gfx'''--> | <!--| Tietokonegrafiikka || '''#tkt-gfx'''--> | ||
|- | |- | ||
| Robottiohjelmoinnin harjoitustyö || '''#tkt-lego''' | <!--| Robottiohjelmoinnin harjoitustyö || '''#tkt-lego'''--> | ||
|- | |- | ||
<!--| Käyttöliittymät || '''#tkt-kali'''--> | <!--| Käyttöliittymät || '''#tkt-kali'''--> | ||
| Rivi 55: | Rivi 55: | ||
| Logiikka I || '''#logiikka''' | | Logiikka I || '''#logiikka''' | ||
|- | |- | ||
| Tietoturvan perusteet || '''#tietoturpa''' | <!--| Tietoturvan perusteet || '''#tietoturpa'''--> | ||
|- | |- | ||
| XML-metakieli || '''#tkt-xml''' | <!--| XML-metakieli || '''#tkt-xml'''--> | ||
|- | |- | ||
| Toinen kotimainen kieli (ruotsi) || '''#svenska''' | | Toinen kotimainen kieli (ruotsi) || '''#svenska''' | ||
|- | |- | ||
| Clojure-ohjelmointi || '''#tktl-clojure''' | <!--| Clojure-ohjelmointi || '''#tktl-clojure'''--> | ||
|- | |- | ||
| Verkkosovellusten toteuttaminen || '''#vst2011''' | | Verkkosovellusten toteuttaminen || '''#vst2011''' | ||
| Rivi 71: | Rivi 71: | ||
| Topologia I || '''#topologia''' | | Topologia I || '''#topologia''' | ||
|- | |- | ||
| Game engine architecture || '''#tkt-gea''' | <!--| Game engine architecture || '''#tkt-gea'''--> | ||
|- | |||
| Ohjelmistotuotanto || '''#ohtu11k''' | |||
|} | |} | ||
Suora linkki tänne: http://tinyurl.com/kanavat | Suora linkki tänne: http://tinyurl.com/kanavat | ||
Versio 14. maaliskuuta 2011 kello 20.18
Tänne kurssien kanavat fuksikanavan topicin sijasta, ettei se ylivuoda. Kaikki kanavat sijaitsevat IRCnetissä. Kurssikanavat eivät ole virallinen tiedonlähde. Kanavien op-politiikka ei noudata mitään kaavaa.
| Kurssin nimi | Kanava |
| Ohjelmoinnin perusteet (ja Ohjelmoinnin jatkokurssi) | #ohpe, #ohja |
| Analyysi I ja II | #analyysi |
| Tietorakenteet | #tira2011 |
| Tietorakenteiden harjoitustyö | #tiralabra |
| Johdatus todennäköisyyslaskentaan | #todari |
| Rinnakkaisohjelmointi | #rio |
| Ohjelmoinnin harjoitustyö | #javalabra |
| Tietokantasovellus | #tsoha |
| Logiikka I | #logiikka |
| Toinen kotimainen kieli (ruotsi) | #svenska |
| Verkkosovellusten toteuttaminen | #vst2011 |
| Tieteellinen kirjoittaminen | #tikirage |
| Algebra I | #algebra |
| Topologia I | #topologia |
| Ohjelmistotuotanto | #ohtu11k |
Suora linkki tänne: http://tinyurl.com/kanavat