Ero sivun ”Keskustelukanavat” versioiden välillä
pEi muokkausyhteenvetoa |
Ei muokkausyhteenvetoa |
||
| Rivi 50: | Rivi 50: | ||
|- | |- | ||
| Ohjelmointitekniikka Scala || '''#hauki-on-scala''' | | Ohjelmointitekniikka Scala || '''#hauki-on-scala''' | ||
|- | |||
| Amurin leopardit || '''#tkt-amuurileopardid''' | |||
|} | |} | ||
Suora linkki tänne: http://purrh.fi/kanavat/ | Suora linkki tänne: http://purrh.fi/kanavat/ | ||
Versio 24. huhtikuuta 2010 kello 00.14
Tänne kurssien kanavat fuksikanavan topicin sijasta, ettei se ylivuoda. Kaikki kanavat sijaitsevat IRCnetissä. Kurssikanavat eivät ole virallinen tiedonlähde. Kanavien op-politiikka ei noudata mitään kaavaa.
| Kurssin nimi | Kanava |
| Ohjelmoinnin perusteet (ja Ohjelmoinnin jatkokurssi) | #ohpe |
| Tietorakenteet | #tira2010 |
| Tietokoneen toiminta | #tito |
| Tietokantojen perusteet | #tikape |
| Tietokantasovellus | #tsoha |
| Linux-ylläpito | #hy-linux-yp |
| Ohjelmoinnin harjoitustyö | #javalabra |
| Tieteellinen kirjoittaminen (kevät 2010) | #tikimayhem |
| Logiikka I | #logiikka |
| Tietoturvan perusteet | #tietoturpa |
| Ohjelmointitekniikka Scala | #hauki-on-scala |
| Amurin leopardit | #tkt-amuurileopardid |
Suora linkki tänne: http://purrh.fi/kanavat/