Ero sivun ”Keskustelukanavat” versioiden välillä
Ei muokkausyhteenvetoa |
Ei muokkausyhteenvetoa |
||
Rivi 1: | Rivi 1: | ||
'''Tänne kurssien kanavat fuksikanavan topicin sijasta, ettei se ylivuoda.''' Kaikki kanavat sijaitsevat '''IRCnetissä''' tai '''Telegramissa'''. Jos kanavalla on myös telegram-ryhmä niin tällöin keskustelu on sillattu IRCnetin ja telegramin välille. Kurssikanavat eivät ole virallinen tiedonlähde. Kanavien op-politiikka ei noudata mitään kaavaa. | '''Tänne kurssien kanavat fuksikanavan topicin sijasta, ettei se ylivuoda.''' Kaikki kanavat sijaitsevat '''IRCnetissä''' tai '''Telegramissa'''. Kaikille IRCnetin kanaville voi liittyä myös [https://matrix.org/ Matrixin] kautta. Jos kanavalla on myös telegram-ryhmä niin tällöin keskustelu on sillattu IRCnetin ja telegramin välille. Kurssikanavat eivät ole virallinen tiedonlähde. Kanavien op-politiikka ei noudata mitään kaavaa. | ||
Jos käyt kurssia jolla on muitakin käpistelijöitä mutta jolla ei ole vielä irkkikanavaa, perusta sellainen, lisää tähän listaan ja mainosta mahdollisesti kiinnostuneille. | Jos käyt kurssia jolla on muitakin käpistelijöitä mutta jolla ei ole vielä irkkikanavaa, perusta sellainen, lisää tähän listaan ja mainosta mahdollisesti kiinnostuneille. | ||
{|width="850px" cellspacing="0" cellpadding="1" | |||
{|width=" | |||
|- | |- | ||
|style="border-bottom:2px solid black;" width=" | |style="border-bottom:2px solid black;" width="400px"|'''Kurssin nimi''' ||style="border-bottom:2px solid black;" width="150px"|'''Kanava''' ||style="border-bottom:2px solid black;" width="150px"|'''Telegram-ryhmä''' ||style="border-bottom:2px solid black;" width="150px"|'''IRC Matrixin kautta''' | ||
|- | |- | ||
| Advanced Course in Machine Learning || '''#tkt-aml''' | | Advanced Course in Machine Learning || '''#tkt-aml''' || || [https://riot.im/app/#/room/#_ircnet_#tkt-aml:irc.snt.utwente.nl #tkt-aml] | ||
|- | |- | ||
| Algebralliset rakenteet I ja II, Algebra I || '''#algebra''' | | Algebralliset rakenteet I ja II, Algebra I || '''#algebra''' || || [https://riot.im/app/#/room/#_ircnet_#algebra:irc.snt.utwente.nl #algebra] | ||
|- | |- | ||
<!--| Algoritmit ongelmanratkaisussa || '''#alon'''--> | <!--| Algoritmit ongelmanratkaisussa || '''#alon''' || || [https://riot.im/app/#/room/#_ircnet_#alon:irc.snt.utwente.nl #alon] --> | ||
|- | |- | ||
| Analyysi I ja II (ja muu satunnainen matematiikkajutustelu) || '''#analyysi''' | | Analyysi I ja II (ja muu satunnainen matematiikkajutustelu) || '''#analyysi''' || || [https://riot.im/app/#/room/#_ircnet_#analyysi:irc.snt.utwente.nl #analyysi] | ||
|- | |- | ||
| Big Data Frameworks || '''#tkt-bdf''' | | Big Data Frameworks || '''#tkt-bdf''' || || [https://riot.im/app/#/room/#_ircnet_#tkt-bdf:irc.snt.utwente.nl #tkt-bdf] | ||
|- | |- | ||
| C-ohjelmointi || '''#cee''' | | C-ohjelmointi || '''#cee''' || || [https://riot.im/app/#/room/#_ircnet_#cee:irc.snt.utwente.nl #cee] | ||
|- | |- | ||
| Software Design C++ || '''#tkt-c++''' | | Software Design C++ || '''#tkt-c++''' || || [https://riot.im/app/#/room/#_ircnet_#tkt-c++:irc.snt.utwente.nl #tkt-c++] | ||
|- | |- | ||
<!--| Computer Organization II || '''#tkt-co2'''--> | <!--| Computer Organization II || '''#tkt-co2''' || || [https://riot.im/app/#/room/#_ircnet_#tkt-co2:irc.snt.utwente.nl #tkt-co2] --> | ||
|- | |- | ||
<!--| Clojure || '''#tkt-clojure'''--> | <!--| Clojure || '''#tkt-clojure''' || || [https://riot.im/app/#/room/#_ircnet_#tkt-clojure:irc.snt.utwente.nl #tkt-clojure] --> | ||
|- | |- | ||
<!--| Data Compression Techniques || '''#tkt-dct'''--> | <!--| Data Compression Techniques || '''#tkt-dct''' || || [https://riot.im/app/#/room/#_ircnet_#tkt-dct:irc.snt.utwente.nl #tkt-dct] --> | ||
|- | |- | ||
| Design and Analysis of Algorithms || '''#daa''' | | Design and Analysis of Algorithms || '''#daa''' || || [https://riot.im/app/#/room/#_ircnet_#daa:irc.snt.utwente.nl #daa] | ||
|- | |- | ||
| Deterministic Distributed Algorithms || '''#dda-2014''' | | Deterministic Distributed Algorithms || '''#dda-2014''' || || [https://riot.im/app/#/room/#_ircnet_#dda-2014:irc.snt.utwente.nl #dda-2014] | ||
|- | |- | ||
<!--| Digitaalisen median tekniikat || '''#dime'''--> | <!--| Digitaalisen median tekniikat || '''#dime''' || || [https://riot.im/app/#/room/#_ircnet_#dime-2014:irc.snt.utwente.nl #dime] --> | ||
|- | |- | ||
<!--| Distributed Systems || '''#distsys'''--> | <!--| Distributed Systems || '''#distsys''' || || [https://riot.im/app/#/room/#_ircnet_#distsys:irc.snt.utwente.nl #distsys] --> | ||
|- | |- | ||
| Elements of set theory || '''#settheory''' | | Elements of set theory || '''#settheory''' || || [https://riot.im/app/#/room/#_ircnet_#settheory:irc.snt.utwente.nl #settheory] | ||
|- | |- | ||
<!--| Game engine architecture || '''#tkt-gea'''--> | <!--| Game engine architecture || '''#tkt-gea''' || || [https://riot.im/app/#/room/#_ircnet_#tkt-gea:irc.snt.utwente.nl #tkt-gea] --> | ||
|- | |- | ||
| Gradun kirjoittajille || '''#tkt-gradu''' | | Gradun kirjoittajille || '''#tkt-gradu''' || || [https://riot.im/app/#/room/#_ircnet_#tkt-gradu:irc.snt.utwente.nl #tkt-gradu] | ||
|- | |- | ||
<!--| Grafiikkaohjelmointia demoskenehengessä || '''#tkt-demo'''--> | <!--| Grafiikkaohjelmointia demoskenehengessä || '''#tkt-demo''' || || [https://riot.im/app/#/room/#_ircnet_#tkt-demo:irc.snt.utwente.nl #tkt-demo] --> | ||
|- | |- | ||
<!--| Interactive Systems ja Human-Computer Interaction || '''#hyhci'''--> | <!--| Interactive Systems ja Human-Computer Interaction || '''#hyhci''' || || [https://riot.im/app/#/room/#_ircnet_#hyhci:irc.snt.utwente.nl #hyhci] --> | ||
|- | |- | ||
<!--| Internet Protocols || '''#tkt-protocols'''--> | <!--| Internet Protocols || '''#tkt-protocols''' || || [https://riot.im/app/#/room/#_ircnet_#tkt-protocols:irc.snt.utwente.nl #tkt-protocols] --> | ||
|- | |- | ||
| Introduction to Computational Creativity || '''#itcc2015''' | | Introduction to Computational Creativity || '''#itcc2015''' || || [https://riot.im/app/#/room/#_ircnet_#itcc2015:irc.snt.utwente.nl #itcc2015] | ||
|- | |- | ||
| Introduction to Machine Learning || '''#tkt-iml''' | | Introduction to Machine Learning || '''#tkt-iml''' || || [https://riot.im/app/#/room/#_ircnet_#tkt-iml:irc.snt.utwente.nl #tkt-iml] | ||
|- | |- | ||
| Jatko-opiskelijat / PhD students || '''#uh-phd''' | | Jatko-opiskelijat / PhD students || '''#uh-phd''' || || [https://riot.im/app/#/room/#_ircnet_#uh-phd:irc.snt.utwente.nl #uh-phd] | ||
|- | |- | ||
<!--| Johdatus funktionaaliseen ohjelmointiin || '''#jfo2012'''--> | <!--| Johdatus funktionaaliseen ohjelmointiin || '''#jfo2012''' || || [https://riot.im/app/#/room/#_ircnet_#jfo2012:irc.snt.utwente.nl #jfo2012] --> | ||
|- | |- | ||
| Johdatus logiikkaan I ja II || '''#logiikka''' | | Johdatus logiikkaan I ja II || '''#logiikka''' || || [https://riot.im/app/#/room/#_ircnet_#logiikka:irc.snt.utwente.nl #logiikka] | ||
|- | |- | ||
<!--| Johdatus peliohjelmointiin || '''#c-saab'''--> | <!--| Johdatus peliohjelmointiin || '''#c-saab''' || || [https://riot.im/app/#/room/#_ircnet_#c-saab:irc.snt.utwente.nl #c-saab] --> | ||
|- | |- | ||
<!--| Johdatus tekoälyyn || '''#johtek'''--> | <!--| Johdatus tekoälyyn || '''#johtek''' || || [https://riot.im/app/#/room/#_ircnet_#johtek:irc.snt.utwente.nl #johtek] --> | ||
|- | |- | ||
| Johdatus tietojenkäsittelytieteeseen || '''#jtkts15''' | | Johdatus tietojenkäsittelytieteeseen || '''#jtkts15''' || || [https://riot.im/app/#/room/#_ircnet_#jtkts15:irc.snt.utwente.nl #jtkts15] | ||
|- | |- | ||
| Johdatus todennäköisyyslaskentaan sekä Todennäköisyyslaskenta || '''#todari''' | | Johdatus todennäköisyyslaskentaan sekä Todennäköisyyslaskenta || '''#todari''' || || [https://riot.im/app/#/room/#_ircnet_#todari:irc.snt.utwente.nl #todari] | ||
|- | |- | ||
| Johdatus yliopistomatematiikkaan || '''#jym''' | | Johdatus yliopistomatematiikkaan || '''#jym''' || || [https://riot.im/app/#/room/#_ircnet_#jym:irc.snt.utwente.nl #jym] | ||
|- | |- | ||
| Kandidaatintutkielma || '''#tkt-kandi''' | | Kandidaatintutkielma || '''#tkt-kandi''' || || [https://riot.im/app/#/room/#_ircnet_#tkt-kandi:irc.snt.utwente.nl #tkt-kandi] | ||
|- | |- | ||
| Kombinatoriikka || '''#kombinatoriikka2015''' | | Kombinatoriikka || '''#kombinatoriikka2015''' || || [https://riot.im/app/#/room/#_ircnet_#kombinatoriikka2015:irc.snt.utwente.nl #kombinatoriikka2015] | ||
|- | |- | ||
| Käyttöjärjestelmät || '''#tkt-os''' | | Käyttöjärjestelmät || '''#tkt-os''' || || [https://riot.im/app/#/room/#_ircnet_#tkt-os:irc.snt.utwente.nl #tkt-os] | ||
|- | |- | ||
<!--| Laboratory of Computational Creativity and Humor || '''#tkt-luovat'''--> | <!--| Laboratory of Computational Creativity and Humor || '''#tkt-luovat''' || || [https://riot.im/app/#/room/#_ircnet_#tkt-luovat:irc.snt.utwente.nl #tkt-luovat] --> | ||
|- | |- | ||
| Laskennan mallit || '''#tkt-lama2016''' | | Laskennan mallit || '''#tkt-lama2016''' || || [https://riot.im/app/#/room/#_ircnet_#tkt-lama2016:irc.snt.utwente.nl #tkt-lama2016] | ||
|- | |- | ||
| Legacy-ohjelmointiprojekti: TMC || '''#legacy''' | | Legacy-ohjelmointiprojekti: TMC || '''#legacy''' || || [https://riot.im/app/#/room/#_ircnet_#legacy:irc.snt.utwente.nl #legacy] | ||
|- | |- | ||
| Lineaarialgebra ja matriisilaskenta I ja II || '''#linis''' | | Lineaarialgebra ja matriisilaskenta I ja II || '''#linis''' || || [https://riot.im/app/#/room/#_ircnet_#linis:irc.snt.utwente.nl #linis] | ||
|- | |- | ||
| Linux fundamentals || '''#tktl-linux-fu''' | | Linux fundamentals || '''#tktl-linux-fu''' || || [https://riot.im/app/#/room/#_ircnet_#tktl-linux-fu:irc.snt.utwente.nl #tktl-linux-fu] | ||
|- | |- | ||
| Linux-ylläpito || '''#hy-linux-yp''' | | Linux-ylläpito || '''#hy-linux-yp''' || || [https://riot.im/app/#/room/#_ircnet_#hy-linux-yp:irc.snt.utwente.nl #hy-linux-yp] | ||
|- | |- | ||
| Location-Awareness || '''#locationawareness''' | | Location-Awareness || '''#locationawareness''' || || [https://riot.im/app/#/room/#_ircnet_#locationawareness:irc.snt.utwente.nl #locationawareness] | ||
|- | |- | ||
| Matriisilaskennan sovellukset || '''#matsov''' | | Matriisilaskennan sovellukset || '''#matsov''' || || [https://riot.im/app/#/room/#_ircnet_#matsov:irc.snt.utwente.nl #matsov] | ||
|- | |- | ||
| Mobile Systems Security || '''#tkt-mobisec''' | | Mobile Systems Security || '''#tkt-mobisec''' || || [https://riot.im/app/#/room/#_ircnet_#tkt-mobisec:irc.snt.utwente.nl #tkt-mobisec] | ||
|- | |- | ||
| Network Programming || '''#tkt-nwp''' | | Network Programming || '''#tkt-nwp''' || || [https://riot.im/app/#/room/#_ircnet_#tkt-nwp:irc.snt.utwente.nl #tkt-nwp] | ||
|- | |- | ||
| Ohjelmistotekniikan menetelmät || '''#otm''' | | Ohjelmistotekniikan menetelmät || '''#otm''' || || [https://riot.im/app/#/room/#_ircnet_#otm:irc.snt.utwente.nl #otm] | ||
|- | |- | ||
| Ohjelmistotuotanto || '''#ohtu2016''' || [https://t.me/ohjelmistotuotanto ohjelmistotuotanto] | | Ohjelmistotuotanto || '''#ohtu2016''' || [https://t.me/ohjelmistotuotanto ohjelmistotuotanto] || [https://riot.im/app/#/room/#_ircnet_#ohtu2016:irc.snt.utwente.nl #ohtu2016] | ||
|- | |- | ||
| Ohjelmistotuotantoprojekti || '''#ohtuprojekti''' | | Ohjelmistotuotantoprojekti || '''#ohtuprojekti''' || || [https://riot.im/app/#/room/#_ircnet_#ohtuprojekti:irc.snt.utwente.nl #ohtuprojekti] | ||
|- | |- | ||
<!--| Ohjelmistoprojektien johtaminen ja ryhmädynamiikka || '''#ohdyna'''--> | <!--| Ohjelmistoprojektien johtaminen ja ryhmädynamiikka || '''#ohdyna''' || || [https://riot.im/app/#/room/#_ircnet_#ohdyna:irc.snt.utwente.nl #ohdyna] --> | ||
|- | |- | ||
| Ohjelmoinnin harjoitustyö || '''#javalabra''' || [https://t.me/javalabra javalabra] | | Ohjelmoinnin harjoitustyö || '''#javalabra''' || [https://t.me/javalabra javalabra] || [https://riot.im/app/#/room/#_ircnet_#javalabra:irc.snt.utwente.nl #javalabra] | ||
|- | |- | ||
| Ohjelmoinnin perusteet & jatkokurssi || '''#mooc.fi''' || [https://t.me/moocfi moocfi] | | Ohjelmoinnin perusteet & jatkokurssi || '''#mooc.fi''' || [https://t.me/moocfi moocfi] || [https://riot.im/app/#/room/#mooc.fi:matrix.org #mooc.fi:matrix.org] | ||
|- | |- | ||
| Ohjelmointihaasteita I || '''#ohaast1''' | | Ohjelmointihaasteita I || '''#ohaast1''' || || [https://riot.im/app/#/room/#_ircnet_#ohaast1:irc.snt.utwente.nl #ohaast1] | ||
|- | |- | ||
<!--| Ohjelmointikielten kääntäjät || '''#kaantajat'''--> | <!--| Ohjelmointikielten kääntäjät || '''#kaantajat''' || || [https://riot.im/app/#/room/#_ircnet_#kaantajat:irc.snt.utwente.nl #kaantajat] --> | ||
|- | |- | ||
<!--| Ohjelmointitekniikka (C++) || ''' #tkt-cpp '''--> | <!--| Ohjelmointitekniikka (C++) || ''' #tkt-cpp ''' || || [https://riot.im/app/#/room/#_ircnet_#tkt-cpp:irc.snt.utwente.nl #tkt-cpp] --> | ||
|- | |- | ||
| Ohjelmointitekniikka (Scala) || '''#tkt-scala''' | | Ohjelmointitekniikka (Scala) || '''#tkt-scala''' || || [https://riot.im/app/#/room/#_ircnet_#tkt-scala:irc.snt.utwente.nl #tkt-scala] | ||
|- | |- | ||
| Ohjelmointitekniikka (JavaScript) || '''#tkt-javascript''' | | Ohjelmointitekniikka (JavaScript) || '''#tkt-javascript''' || || [https://riot.im/app/#/room/#_ircnet_#tkt-javascript:irc.snt.utwente.nl #tkt-javascript] | ||
|- | |- | ||
| Overlay and P2P Networks || '''#op2p''' | | Overlay and P2P Networks || '''#op2p''' || || [https://riot.im/app/#/room/#_ircnet_#op2p:irc.snt.utwente.nl #op2p] | ||
|- | |- | ||
| Project in Practical Machine Learning || '''#tkt-ppml2016''' | | Project in Practical Machine Learning || '''#tkt-ppml2016''' || || [https://riot.im/app/#/room/#_ircnet_#tkt-ppml2016:irc.snt.utwente.nl #tkt-ppml2016] | ||
|- | |- | ||
| Rinnakkaislaskenta grafiikkasuorittimilla || '''#rigra''' | | Rinnakkaislaskenta grafiikkasuorittimilla || '''#rigra''' || || [https://riot.im/app/#/room/#_ircnet_#rigra:irc.snt.utwente.nl #rigra] | ||
|- | |- | ||
<!--| Robottiohjelmoinnin harjoitustyö || '''#robo-tkt'''--> | <!--| Robottiohjelmoinnin harjoitustyö || '''#robo-tkt''' || || [https://riot.im/app/#/room/#_ircnet_#robo-tkt:irc.snt.utwente.nl #robo-tkt] --> | ||
|- | |- | ||
| Ruby on Rails || '''#wadror''' || [https://t.me/rorwepa rorwepa] | | Ruby on Rails || '''#wadror''' || [https://t.me/rorwepa rorwepa] || [https://riot.im/app/#/room/#_ircnet_#wadror:irc.snt.utwente.nl #wadror] | ||
|- | |- | ||
<!--| Seminar: Distributed Algorithms || '''#dasem12'''--> | <!--| Seminar: Distributed Algorithms || '''#dasem12''' || || [https://riot.im/app/#/room/#_ircnet_#dasem12:irc.snt.utwente.nl #dasem12] --> | ||
|- | |- | ||
<!--| Supervised Machine Learning || '''#tkt-sml'''--> | <!--| Supervised Machine Learning || '''#tkt-sml''' || || [https://riot.im/app/#/room/#_ircnet_#tkt-sml:irc.snt.utwente.nl #tkt-sml] --> | ||
|- | |- | ||
<!--| Tietokannan suunnittelu || '''#tikasu'''--> | <!--| Tietokannan suunnittelu || '''#tikasu''' || || [https://riot.im/app/#/room/#_ircnet_#tikasu:irc.snt.utwente.nl #tikasu] --> | ||
|- | |- | ||
| Tietokantasovellus || '''#tsoha2016''' | | Tietokantasovellus || '''#tsoha2016''' || || [https://riot.im/app/#/room/#_ircnet_#tsoha2016:irc.snt.utwente.nl #tsoha2016] | ||
|- | |- | ||
| Tietokantojen perusteet || '''#tikape''' | | Tietokantojen perusteet || '''#tikape''' || || [https://riot.im/app/#/room/#_ircnet_#tikape:irc.snt.utwente.nl #tikape] | ||
|- | |- | ||
| Tietokoneen toiminta || '''#tito''' | | Tietokoneen toiminta || '''#tito''' || || [https://riot.im/app/#/room/#_ircnet_#tito:irc.snt.utwente.nl #tito] | ||
|- | |- | ||
| Tietokonegrafiikka || '''#tkt-gfx''' | | Tietokonegrafiikka || '''#tkt-gfx''' || || [https://riot.im/app/#/room/#_ircnet_#tkt-gfx:irc.snt.utwente.nl #tkt-gfx] | ||
|- | |- | ||
| Tietoliikenteen harjoitustyö || '''#tilpeharkka''' | | Tietoliikenteen harjoitustyö || '''#tilpeharkka''' || || [https://riot.im/app/#/room/#_ircnet_#tilpeharkka:irc.snt.utwente.nl #tilpeharkka] | ||
|- | |- | ||
| Tietoliikenteen perusteet || '''#tilpe2015''' | | Tietoliikenteen perusteet || '''#tilpe2015''' || || [https://riot.im/app/#/room/#_ircnet_#tilpe2015:irc.snt.utwente.nl #tilpe2015] | ||
|- | |- | ||
| Tietorakenteet ja algoritmit || '''#tira''' | | Tietorakenteet ja algoritmit || '''#tira''' || || [https://riot.im/app/#/room/#_ircnet_#tira:irc.snt.utwente.nl #tira] | ||
| | |||
| | |||
|- | |- | ||
| Tietorakenteiden harjoitustyö || '''#tiralabra''' || || [https://riot.im/app/#/room/#_ircnet_#tiralabra:irc.snt.utwente.nl #tiralabra] | |||
|- | |- | ||
| | <!--| Tietoturvan perusteet || '''#titupe''' || || [https://riot.im/app/#/room/#_ircnet_#titupe:irc.snt.utwente.nl #titupe] --> | ||
|- | |- | ||
| Topologia I || '''#topologia''' | | Toinen kotimainen kieli (ruotsi) || '''#svenska''' || || [https://riot.im/app/#/room/#_ircnet_#svenska:irc.snt.utwente.nl #svenska] | ||
|- | |||
| Topologia I || '''#topologia''' || || [https://riot.im/app/#/room/#_ircnet_#topologia:irc.snt.utwente.nl #topologia] | |||
|- | |- | ||
<!--| Verkot || '''#hy-verkot'''--> | <!--| Verkot || '''#hy-verkot'''--> | ||
| Verkot || '''#verkot2014''' | | Verkot || '''#verkot2014''' || || [https://riot.im/app/#/room/#_ircnet_#verkot2014:irc.snt.utwente.nl #verkot2014] | ||
|- | |- | ||
| Web-palvelinohjelmointi || '''#wadup''' | | Web-palvelinohjelmointi || '''#wadup''' || || [https://riot.im/app/#/room/#_ircnet_#wadup:irc.snt.utwente.nl #wadup] | ||
|- | |- | ||
| Web-selainohjelmointi || '''#youdontknowjs''' | | Web-selainohjelmointi || '''#youdontknowjs''' || || [https://riot.im/app/#/room/#_ircnet_#youdontknowjs:irc.snt.utwente.nl #youdontknowjs] | ||
|- | |- | ||
<!--| Web-sovellusohjelmointi (kevät 2012) ja Software as a Service-verkkokurssi || '''#konkari'''--> | <!--| Web-sovellusohjelmointi (kevät 2012) ja Software as a Service-verkkokurssi || '''#konkari''' || || [https://riot.im/app/#/room/#_ircnet_#konkari:irc.snt.utwente.nl #konkari] --> | ||
|- | |- | ||
<!--| Web-sovellusohjelmointiprojekti (kevät 2012) || '''#wadharkka'''--> | <!--| Web-sovellusohjelmointiprojekti (kevät 2012) || '''#wadharkka''' || || [https://riot.im/app/#/room/#_ircnet_#wadharkka:irc.snt.utwente.nl #wadharkka] --> | ||
|- | |- | ||
<!--| XML-metakieli || '''#tkt-xml'''--> | <!--| XML-metakieli || '''#tkt-xml''' || || [https://riot.im/app/#/room/#_ircnet_#tkt-xml:irc.snt.utwente.nl #tkt-xml] --> | ||
|} | |} | ||
---- | ---- | ||
{|width="850px" cellspacing="0" cellpadding="1" | |||
{|width=" | |||
|- | |- | ||
|style="border-bottom:2px solid black;" width=" | |style="border-bottom:2px solid black;" width="400px"|'''Muut kanavat''' ||style="border-bottom:2px solid black;" width="150px"|'''Kanava''' ||style="border-bottom:2px solid black;" width="150px"|'''Telegram-ryhmä''' ||style="border-bottom:2px solid black;" width="150px"|'''IRC Matrixin kautta''' | ||
|- | |- | ||
| Ainejärjestölehti Readmen toimitus || '''#tkt-readme''' || [https://t.me/tktreadme tktreadme] | | Ainejärjestölehti Readmen toimitus || '''#tkt-readme''' || [https://t.me/tktreadme tktreadme] || [https://riot.im/app/#/room/#_ircnet_#tkt-readme:irc.snt.utwente.nl #tkt-readme] | ||
|- | |- | ||
| Aktiivinen aktiivikanava TKO-älyn aktiiveille || '''#tkt-aktiivit''' || [https://t.me/tktaktiivit tktaktiivit] | | Aktiivinen aktiivikanava TKO-älyn aktiiveille || '''#tkt-aktiivit''' || [https://t.me/tktaktiivit tktaktiivit] || [https://riot.im/app/#/room/#_ircnet_#tkt-aktiivit:irc.snt.utwente.nl #tkt-aktiivit] | ||
|- | |- | ||
| Apukanavalta opintoneuvontaa || '''#tkt-apu''' | | Apukanavalta opintoneuvontaa || '''#tkt-apu''' || || [https://riot.im/app/#/room/#_ircnet_#tkt-apu:irc.snt.utwente.nl #tkt-apu] | ||
|- | |- | ||
| Casual Nightit ja Hackathonit || '''#tkt-casuaali''' || | | Casual Nightit ja Hackathonit || '''#tkt-casuaali''' || || [https://riot.im/app/#/room/#_ircnet_#tkt-casuaali:irc.snt.utwente.nl #tkt-casuaali] | ||
|- | |- | ||
| [[Fuksikanava]] || '''#tkt-fuksit2017''' | | [[Fuksikanava]] || '''#tkt-fuksit2017''' || || [https://riot.im/app/#/room/#_ircnet_#tkt-fuksit2017:irc.snt.utwente.nl #tkt-fuksit2017] | ||
|- | |- | ||
| tkt-memegram - yleinen offtopic-ryhmä käpistelijöille || || [https://t.me/tktmemegram tktmemegram] | | tkt-memegram - yleinen offtopic-ryhmä käpistelijöille || || [https://t.me/tktmemegram tktmemegram] | ||
|- | |- | ||
| Käpistelijöiden Elektronisen Musiikin kerho || '''#KEMU''' | | Käpistelijöiden Elektronisen Musiikin kerho || '''#KEMU''' || || [https://riot.im/app/#/room/#_ircnet_#KEMU:irc.snt.utwente.nl #KEMU] | ||
|- | |- | ||
| Lanit || '''#tkt-lan''' | | Lanit || '''#tkt-lan''' || || [https://riot.im/app/#/room/#_ircnet_#tkt-lan:irc.snt.utwente.nl #tkt-lan] | ||
|- | |- | ||
| Yleistä keskustelua, TKO-älyn entisiä ja nykyisiä jäseniä || '''#tko-äly''' | | Yleistä keskustelua, TKO-älyn entisiä ja nykyisiä jäseniä || '''#tko-äly''' || || [https://riot.im/app/#/room/#_ircnet_#tko-äly:irc.snt.utwente.nl #tko-äly] | ||
|- | |- | ||
| Pelikäpistely || '''#tkt-gamedev''' | | Pelikäpistely || '''#tkt-gamedev''' || || [https://riot.im/app/#/room/#_ircnet_#tkt-gamedev:irc.snt.utwente.nl #tkt-gamedev] | ||
|- | |- | ||
| RTS, MOBA ja muu hiiren tolkuton naksuttelu || '''#tkt-starre''' | | RTS, MOBA ja muu hiiren tolkuton naksuttelu || '''#tkt-starre''' || || [https://riot.im/app/#/room/#_ircnet_#tkt-starre:irc.snt.utwente.nl #tkt-starre] | ||
|- | |- | ||
| Counter-Strike: Global Offensiven pelaajat. Putting CS back to CS. || '''#tkt-csgo''' | | Counter-Strike: Global Offensiven pelaajat. Putting CS back to CS. || '''#tkt-csgo''' || || [https://riot.im/app/#/room/#_ircnet_#tkt-csgo:irc.snt.utwente.nl #tkt-csgo] | ||
|- | |- | ||
| Dota 2:n huonoimmat pelaajat. Tänne olet tervetullut vaikket osaisi. || '''#tkt-dota-noobs''' | | Dota 2:n huonoimmat pelaajat. Tänne olet tervetullut vaikket osaisi. || '''#tkt-dota-noobs''' || || [https://riot.im/app/#/room/#_ircnet_#tkt-dota-noobs:irc.snt.utwente.nl #tkt-dota-noobs] | ||
|- | |- | ||
| Se Dota 2:ta parempi MOBA. || '''#tkt-honi''' | | Se Dota 2:ta parempi MOBA. || '''#tkt-honi''' || || [https://riot.im/app/#/room/#_ircnet_#tkt-honi:irc.snt.utwente.nl #tkt-honi] | ||
|- | |- | ||
| Niille, jotka uskaltavat myöntää pelaavansa League of Legendsiä || '''#tkt-lol''' | | Niille, jotka uskaltavat myöntää pelaavansa League of Legendsiä || '''#tkt-lol''' || || [https://riot.im/app/#/room/#_ircnet_#tkt-lol:irc.snt.utwente.nl #tkt-lol] | ||
|- | |- | ||
| Magicin, tuon parhaan korttipelin, paskimmat pelaajat || '''#tkt-mtg''' | | Magicin, tuon parhaan korttipelin, paskimmat pelaajat || '''#tkt-mtg''' || || [https://riot.im/app/#/room/#_ircnet_#tkt-mtg:irc.snt.utwente.nl #tkt-mtg] | ||
|- | |- | ||
| Hieman huonomman korttipelin vielä huonommat pelaajat || '''#tkt-hearthstone''' | | Hieman huonomman korttipelin vielä huonommat pelaajat || '''#tkt-hearthstone''' || || [https://riot.im/app/#/room/#_ircnet_#tkt-hearthstone:irc.snt.utwente.nl #tkt-hearthstone] | ||
|- | |- | ||
| Blizzardin räiskintäpeli pikkulapsille || '''#tkt-overwatch''' | | Blizzardin räiskintäpeli pikkulapsille || '''#tkt-overwatch''' || || [https://riot.im/app/#/room/#_ircnet_#tkt-overwatch:irc.snt.utwente.nl #tkt-overwatch] | ||
|- | |- | ||
| Vastaisku aktiivikannulle! Kaikki paitsi idlaaminen on kielletty || '''#tkt-passiivi''' | | Vastaisku aktiivikannulle! Kaikki paitsi idlaaminen on kielletty || '''#tkt-passiivi''' || || [https://riot.im/app/#/room/#_ircnet_#tkt-passiivi:irc.snt.utwente.nl #tkt-passiivi] | ||
|- | |- | ||
| Kumpulan KampusKino: Leffojen ja sarjojen toljottaminen Navetan valkokankaalla || '''#tkt-kino''' | | Kumpulan KampusKino: Leffojen ja sarjojen toljottaminen Navetan valkokankaalla || '''#tkt-kino''' || || [https://riot.im/app/#/room/#_ircnet_#tkt-kino:irc.snt.utwente.nl #tkt-kino] | ||
|- | |- | ||
| Pizzatilausten koordinointi, Gurula-kanava || '''#tkt-pizza''' || [https://t.me/tktpizza tktpizza] | | Pizzatilausten koordinointi, Gurula-kanava || '''#tkt-pizza''' || [https://t.me/tktpizza tktpizza] || [https://riot.im/app/#/room/#_ircnet_#tkt-pizza:irc.snt.utwente.nl #tkt-pizza] | ||
|- | |- | ||
| Epävirallisten saunaexcujen koordinointi ja muu saunakeskustelu || '''#tkt-sauna''' | | Epävirallisten saunaexcujen koordinointi ja muu saunakeskustelu || '''#tkt-sauna''' || || [https://riot.im/app/#/room/#_ircnet_#tkt-sauna:irc.snt.utwente.nl #tkt-sauna] | ||
|- | |- | ||
| Tiukat säännöstöt / Esoteerista paskaa / Tule ja nauti || '''#tkt-haiku''' | | Tiukat säännöstöt / Esoteerista paskaa / Tule ja nauti || '''#tkt-haiku''' || || [https://riot.im/app/#/room/#_ircnet_#tkt-haiku:irc.snt.utwente.nl #tkt-haiku] | ||
|- | |- | ||
| Käpistelijänaisten tukikanava (kaikki sukupuolet tervetulleita) || '''#tkt-akat''' | | Käpistelijänaisten tukikanava (kaikki sukupuolet tervetulleita) || '''#tkt-akat''' || || [https://riot.im/app/#/room/#_ircnet_#tkt-akat:irc.snt.utwente.nl #tkt-akat] | ||
|- | |- | ||
| Liikunta- ja ulkoilukanava || '''#tkt-ulos''' | | Liikunta- ja ulkoilukanava || '''#tkt-ulos''' || || [https://riot.im/app/#/room/#_ircnet_#tkt-ulos:irc.snt.utwente.nl #tkt-ulos] | ||
|- | |- | ||
| Jos on tylsää elämässä || '''#tkt-trollaus''' | | Jos on tylsää elämässä || '''#tkt-trollaus''' || || [https://riot.im/app/#/room/#_ircnet_#tkt-trollaus:irc.snt.utwente.nl #tkt-trollaus] | ||
|- | |- | ||
| Pokemon GO -kanava || '''#tkt-pokemon''' | | Pokemon GO -kanava || '''#tkt-pokemon''' || || [https://riot.im/app/#/room/#_ircnet_#tkt-pokemon:irc.snt.utwente.nl #tkt-pokemon] | ||
|- | |- | ||
| Tietoturva/infosec/kyberkyberkyberturva || '''#tkt-security''' | | Tietoturva/infosec/kyberkyberkyberturva || '''#tkt-security''' || || [https://riot.im/app/#/room/#_ircnet_#tkt-security:irc.snt.utwente.nl #tkt-security] | ||
|} | |} | ||
---- | ---- | ||
---- | ---- | ||
Suora linkki tänne: http://tinyurl.com/kanavat | Suora linkki tänne: http://tinyurl.com/kanavat |