Ero sivun ”Keskustelukanavat” versioiden välillä
Ei muokkausyhteenvetoa |
Ei muokkausyhteenvetoa |
||
| Rivi 64: | Rivi 64: | ||
|- | |- | ||
| Lineaarialgebra ja matriisilaskenta I ja II || '''#linis''' | | Lineaarialgebra ja matriisilaskenta I ja II || '''#linis''' | ||
|- | |||
| Linux fundamentals || '''#tkt-linuxfun2013''' | |||
|- | |- | ||
<!--| Linux-ylläpito || '''#hy-linux-yp'''--> | <!--| Linux-ylläpito || '''#hy-linux-yp'''--> | ||
| Rivi 128: | Rivi 130: | ||
|- | |- | ||
| Web-palvelinohjelmointi || '''#wadup''' | | Web-palvelinohjelmointi || '''#wadup''' | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
<!--| Web-sovellusohjelmointi (kevät 2012) ja Software as a Service-verkkokurssi || '''#konkari'''--> | <!--| Web-sovellusohjelmointi (kevät 2012) ja Software as a Service-verkkokurssi || '''#konkari'''--> | ||
Versio 31. lokakuuta 2013 kello 19.42
Tänne kurssien kanavat fuksikanavan topicin sijasta, ettei se ylivuoda. Kaikki kanavat sijaitsevat IRCnetissä. Kurssikanavat eivät ole virallinen tiedonlähde. Kanavien op-politiikka ei noudata mitään kaavaa.
Jos käyt kurssia jolla on muitakin käpistelijöitä mutta jolla ei ole vielä irkkikanavaa, perusta sellainen, lisää tähän listaan ja mainosta mahdollisesti kiinnostuneille.
| Kurssin nimi | Kanava | |
| Analyysi I ja II | #analyysi | |
| Clojure | #tkt-clojure | |
| Gradun kirjoittajille | #tkt-gradu | |
| Introduction to Machine Learning | #tkt-iml | |
| Jatko-opiskelijat / PhD students | #uh-phd | |
| Johdatus tekoälyyn | #johtek | |
| Johdatus tietojenkäsittelytieteeseen | #jtkts13 | |
| Johdatus yliopistomatematiikkaan | #yomatikka | |
| Johdatus todennäköisyyslaskentaan | #todari | |
| Kandidaatintutkielma | #tkt-kandi | |
| Laskennan mallit | #tkt-lama2013 | |
| Lineaarialgebra ja matriisilaskenta I ja II | #linis | |
| Linux fundamentals | #tkt-linuxfun2013 | |
| Logiikka I | #logiikka | |
| Matriisilaskennan sovellukset | #matsov | |
| Ohjelmistotekniikan menetelmät | #otm2013 | |
| Ohjelmistotuotantoprojekti | #ohtuprojekti | |
| Ohjelmoinnin harjoitustyö | #javalabra2013 | |
| Ohjelmoinnin jatkokurssi | #ohpe | |
| Ohjelmoinnin perusteet | #ohpe | |
| Ohjelmointitekniikka (JavaScript) | #tkt-javascript | |
| Tietokantasovellus | #tsoha2013 | |
| Tietokantojen perusteet | #tikape | |
| Tietokoneen toiminta | #tito2013 | |
| Tietoliikenteen perusteet | #tilpe2013 | |
| Tietorakenteet ja algoritmit | #tira | |
| Tietorakenteiden harjoitustyö | #tiralabra | |
| Toinen kotimainen kieli (ruotsi) | #svenska | |
| Topologia I | #topologia | |
| Web-palvelinohjelmointi | #wadup |
| Muut kanavat | Kanava |
| Ainejärjestölehti Readmen toimitus | #tkt-readme |
| Apukanavalta opintoneuvontaa | #tkt-apu |
| Casual Nightit | #tkt-casuaali |
| Fuksikanava | #tkt-fuksit2013 |
| Käpistelijöiden Elektronisen Musiikin kerho | #KEMU |
| Lanit | #tkt-lan |
| TKO-älyn jääräkanava | #tko-äly |
| Pelikäpistely | #tkt-gamedev |
| RTS, MOBA ja muu hiiren tolkuton naksuttelu | #tkt-starre |
| Counter-Strike: Global Offensiven pelaajat. Putting CS back to CS. | #tkt-csgo |
| Vastaisku aktiivikannulle! Kaikki paitsi idlaaminen on kielletty | #tkt-passiivi |
Suora linkki tänne: http://tinyurl.com/kanavat