Ero sivun ”Keskustelukanavat” versioiden välillä
Ei muokkausyhteenvetoa |
Ei muokkausyhteenvetoa |
||
| Rivi 6: | Rivi 6: | ||
|- | |- | ||
| Algebra I || '''#algebra''' | | Algebra I || '''#algebra''' | ||
|- | |||
| Algoritmit ongelmanratkaisussa || '''#alon''' | |||
|- | |- | ||
| Analyysi I ja II || '''#analyysi''' | | Analyysi I ja II || '''#analyysi''' | ||
Versio 17. tammikuuta 2013 kello 06.17
Tänne kurssien kanavat fuksikanavan topicin sijasta, ettei se ylivuoda. Kaikki kanavat sijaitsevat IRCnetissä. Kurssikanavat eivät ole virallinen tiedonlähde. Kanavien op-politiikka ei noudata mitään kaavaa.
| Kurssin nimi | Kanava |
| Algebra I | #algebra |
| Algoritmit ongelmanratkaisussa | #alon |
| Analyysi I ja II | #analyysi |
| Game engine architecture | #tkt-gea |
| Gradun kirjoittajille | #tkt-gradu |
| Interactive Systems ja Human-Computer Interaction | #hyhci |
| Johdatus todennäköisyyslaskentaan | #todari |
| Käyttöjärjestelmät | #tkt-os |
| Logiikka I | #logiikka |
| Ohjelmistotuotantoprojekti | #ohtuprojekti |
| Ohjelmoinnin harjoitustyö | #javalabra |
| Ohjelmoinnin jatkokurssi | #ohpe2012 |
| Ohjelmoinnin perusteet | #ohpe2012 |
| Overlay and P2P Networks | #op2p |
| Tieteellinen kirjoittaminen (kandidaatintutkielma) | #tikirage |
| Tietokantasovellus | #tsoha2012 |
| Tietokantojen perusteet | #tikape |
| Tietorakenteet ja algoritmit | #tira |
| Tietorakenteiden harjoitustyö | #tiralabra |
| Tietoturvan perusteet | #titupe |
| Toinen kotimainen kieli (ruotsi) | #svenska |
| Topologia I | #topologia |
| XML-metakieli | #tkt-xml |
| Muut kanavat | Kanava |
| Ainejärjestölehti Readmen toimitus | #readme |
| Ainejärjestön toiminta | #tkt-aktiivit |
| Apukanavalta opintoneuvontaa | #tkt-apu |
| Casual Nightit | #tkt-casuaali |
| Käpistelijöiden Elektronisen Musiikin kerho | #KEMU |
| Fuksikanava yleiselle keskustelulle | #tkt-fuksit2012 |
| Lanit | #tkt-lan |
| TKO-älyn jääräkanava | #tko-äly |
| Pelikäpistely | #tkt-gamedev |
Suora linkki tänne: http://tinyurl.com/kanavat