Ero sivun ”Keskustelukanavat” versioiden välillä
p Distributed systemsillä ns. virallinen kanava, jolla luennoija paikalla. |
Ei muokkausyhteenvetoa |
||
| Rivi 30: | Rivi 30: | ||
|- | |- | ||
<!--| Human-Computer Interaction || '''#hci'''--> | <!--| Human-Computer Interaction || '''#hci'''--> | ||
|- | |||
| Internet Protocols || '''#tkt-protocols''' | |||
|- | |- | ||
| Introduction to Machine Learning || '''#tkt-iml''' | | Introduction to Machine Learning || '''#tkt-iml''' | ||
Versio 2. syyskuuta 2012 kello 22.51
Tänne kurssien kanavat fuksikanavan topicin sijasta, ettei se ylivuoda. Kaikki kanavat sijaitsevat IRCnetissä. Kurssikanavat eivät ole virallinen tiedonlähde. Kanavien op-politiikka ei noudata mitään kaavaa.
| Kurssin nimi | Kanava |
| Analyysi I ja II | #analyysi |
| C-ohjelmointi | #cee |
| Design and Analysis of Algorithms | #tkt-daa |
| Distributed Systems (lecturer: Byakushin) | #distsys |
| Gradun kirjoittajille | #tkt-gradu |
| Internet Protocols | #tkt-protocols |
| Introduction to Machine Learning | #tkt-iml |
| Johdatus tekoälyyn | #johtek |
| Johdatus tietojenkäsittelytieteeseen | #jtkts12 |
| Johdatus yliopistomatematiikkaan | #yomatikka |
| Laskennan mallit | #tkt-lama |
| Lineaarialgebra ja matriisilaskenta I ja II | #linis |
| Ohjelmistotekniikan menetelmät | #otm2012 |
| Ohjelmistotuotantoprojekti | #ohtuprojekti |
| Ohjelmoinnin harjoitustyö | #javalabra |
| Ohjelmoinnin jatkokurssi | #ohja |
| Ohjelmoinnin perusteet | #ohpe |
| Seminar: Distributed Algorithms | #dasem12 |
| Tieteellinen kirjoittaminen (kandidaatintutkielma) | #tikirage |
| Tietokannan suunnittelu | #tikasu |
| Tietokantasovellus | #tsoha |
| Tietokantojen perusteet | #tikape |
| Tietorakenteiden harjoitustyö | #tiralabra |
| Toinen kotimainen kieli (ruotsi) | #svenska |
| Muut kanavat | Kanava |
| Ainejärjestölehti Readmen toimitus | #readme |
| Ainejärjestön toiminta | #tkt-aktiivit |
| Apukanavalta opintoneuvontaa | #tkt-apu |
| Casual Nightit | #tkt-casual |
| Fuksikanava yleiselle keskustelulle | #tkt-fuksit2012 |
| Lanit | #tkt-lan |
| TKO-älyn jääräkanava | #tko-äly |
Suora linkki tänne: http://tinyurl.com/kanavat