Ero sivun ”Keskustelukanavat” versioiden välillä
p vaikka noin nyt loppujen lopuksi... |
pEi muokkausyhteenvetoa |
||
| Rivi 83: | Rivi 83: | ||
| Johdatus peliohjelmointiin || '''#c-saab''' | | Johdatus peliohjelmointiin || '''#c-saab''' | ||
|- | |- | ||
| Design and | | Design and Analysis of Algorithms || '''#tkt-daa''' | ||
|- | |||
| Introduction to Machine Learning || '''#tkt-iml''' | |||
|} | |} | ||
Versio 22. lokakuuta 2011 kello 15.54
Tänne kurssien kanavat fuksikanavan topicin sijasta, ettei se ylivuoda. Kaikki kanavat sijaitsevat IRCnetissä. Kurssikanavat eivät ole virallinen tiedonlähde. Kanavien op-politiikka ei noudata mitään kaavaa.
| Kurssin nimi | Kanava |
| Ohjelmoinnin perusteet (ja Ohjelmoinnin jatkokurssi) | #ohpe, #ohja |
| Ohjelmistojen mallintaminen | #ohma11 |
| Johdatus tietojenkäsittelytieteeseen | #jtkts11 |
| Johdatus diskreettiiin matematiikkaan | #diskis |
| Lineaarialgebra ja matriisilaskenta I ja II | #linis |
| Analyysi I ja II | #analyysi |
| Tietokantojen perusteet | #tikape |
| Tietorakenteiden harjoitustyö | #tiralabra |
| Tietoliikenteen perusteet | #tilpe |
| Tietokoneen toiminta | #tito |
| Laskennan mallit | #tkt-lama |
| Ohjelmoinnin harjoitustyö | #javalabra |
| Tietokantasovellus | #tsoha |
| Toinen kotimainen kieli (ruotsi) | #svenska |
| Tieteellinen kirjoittaminen (kandidaatintutkielma) | #tikirage |
| Johdatus peliohjelmointiin | #c-saab |
| Design and Analysis of Algorithms | #tkt-daa |
| Introduction to Machine Learning | #tkt-iml |
| Muut kanavat | Kanava |
| Fuksikanava yleiselle keskustelulle | #tkt-fuksit2011 |
| Apukanavalta opintoneuvontaa | #tkt-apu |
| TKO-älyn jääräkanava | #tko-äly |
| Ainejärjestön toiminta | #tkt-aktiivit |
| Casual Nightit | #tkt-casual |
| Lanit | #tkt-lan |
Suora linkki tänne: http://tinyurl.com/kanavat