Ero sivun ”Keskustelukanavat” versioiden välillä
Ei muokkausyhteenvetoa |
Ei muokkausyhteenvetoa |
||
| Rivi 46: | Rivi 46: | ||
|- | |- | ||
| Ohjelmoinnin harjoitustyö || '''#javalabra''' | | Ohjelmoinnin harjoitustyö || '''#javalabra''' | ||
|- | |||
| Tietokonegrafiikka || '''#tkt-gfx''' | |||
|- | |- | ||
<!--| Tietokantasovellus || '''#tsoha'''--> | <!--| Tietokantasovellus || '''#tsoha'''--> | ||
Versio 25. lokakuuta 2010 kello 12.12
Tänne kurssien kanavat fuksikanavan topicin sijasta, ettei se ylivuoda. Kaikki kanavat sijaitsevat IRCnetissä. Kurssikanavat eivät ole virallinen tiedonlähde. Kanavien op-politiikka ei noudata mitään kaavaa.
| Kurssin nimi | Kanava |
| Ohjelmoinnin perusteet (ja Ohjelmoinnin jatkokurssi) | #ohpe |
| Johdatus tietojenkäsittelytieteeseen | #jtkts10 |
| Matematiikka tutuksi | #matu |
| Lineaarialgebra ja matriisilaskenta I | #linis |
| Analyysi I | #analyysi |
| Tietokantojen perusteet (itseopiskelukurssi) | #tikape |
| Laskennan mallit | #lama2010 |
| C-ohjelmointi | #cee |
| Ohjelmoinnin harjoitustyö | #javalabra |
| Tietokonegrafiikka | #tkt-gfx |
| Johdatus tekoälyyn | #johtek2010 |
Suora linkki tänne: http://purrh.fi/kanavat/