Ero sivun ”Keskustelukanavat” versioiden välillä
Ei muokkausyhteenvetoa |
Ei muokkausyhteenvetoa |
||
| Rivi 7: | Rivi 7: | ||
| Ohjelmoinnin perusteet (ja Ohjelmoinnin jatkokurssi) || '''#ohpe''' | | Ohjelmoinnin perusteet (ja Ohjelmoinnin jatkokurssi) || '''#ohpe''' | ||
|- | |- | ||
| Johdatus tietojenkäsittelytieteeseen || '''#jtkts10''' | |||
|- | |||
| Matematiikka tutuksi || '''#matu''' | | Matematiikka tutuksi || '''#matu''' | ||
|- | |- | ||
| Rivi 60: | Rivi 62: | ||
|- | |- | ||
| Johdatus tekoälyyn || '''#johtek2010''' | | Johdatus tekoälyyn || '''#johtek2010''' | ||
|} | |} | ||
Suora linkki tänne: http://purrh.fi/kanavat/ | Suora linkki tänne: http://purrh.fi/kanavat/ | ||
Versio 23. syyskuuta 2010 kello 21.27
Tänne kurssien kanavat fuksikanavan topicin sijasta, ettei se ylivuoda. Kaikki kanavat sijaitsevat IRCnetissä. Kurssikanavat eivät ole virallinen tiedonlähde. Kanavien op-politiikka ei noudata mitään kaavaa.
| Kurssin nimi | Kanava |
| Ohjelmoinnin perusteet (ja Ohjelmoinnin jatkokurssi) | #ohpe |
| Johdatus tietojenkäsittelytieteeseen | #jtkts10 |
| Matematiikka tutuksi | #matu |
| Lineaarialgebra ja matriisilaskenta I | #linis |
| Analyysi I | #analyysi |
| Tietokantojen perusteet (itseopiskelukurssi) | #tikape |
| Laskennan mallit | #lama2010 |
| C-ohjelmointi | #cee |
| Ohjelmoinnin harjoitustyö | #javalabra |
| Johdatus tekoälyyn | #johtek2010 |
Suora linkki tänne: http://purrh.fi/kanavat/