Ero sivun ”Keskustelukanavat” versioiden välillä
Ei muokkausyhteenvetoa |
pEi muokkausyhteenvetoa |
||
| Rivi 44: | Rivi 44: | ||
|- | |- | ||
| Käyttöliittymät || '''#tkt-kali''' | | Käyttöliittymät || '''#tkt-kali''' | ||
|- | |||
| Loggiika I || '''#logiikka''' | |||
|} | |} | ||
Suora linkki tänne: http://purrh.fi/kanavat/ | Suora linkki tänne: http://purrh.fi/kanavat/ | ||
Versio 1. helmikuuta 2010 kello 14.39
Tänne kurssien kanavat fuksikanavan topicin sijasta, ettei se ylivuoda. Kaikki kanavat sijaitsevat IRCnetissä. Kurssikanavat eivät ole virallinen tiedonlähde. Kanavien op-politiikka ei noudata mitään kaavaa.
| Kurssin nimi | Kanava |
| Ohjelmoinnin perusteet (ja Ohjelmoinnin jatkokurssi) | #ohpe |
| Tietorakenteet | #tira2010 |
| Tietoliikenteen perusteet | #tilpe |
| Tietokoneen toiminta | #tito |
| Johdatus todennäköisyyslaskentaan | #todari |
| Tietokantojen perusteet | #tikape |
| Tietokantasovellus | #tsoha |
| Linux-ylläpito | #hy-linux-yp |
| Ohjelmoinnin harjoitustyö | #javalabra |
| Tieteellinen kirjoittaminen (kevät 2010) | #tikimayhem |
| Robottiohjelmoinnin harjoitustyö | #tkt-lego |
| Käyttöliittymät | #tkt-kali |
| Loggiika I | #logiikka |
Suora linkki tänne: http://purrh.fi/kanavat/