Ero sivun ”Keskustelukanavat” versioiden välillä
p Kommentit todarista pois |
Ei muokkausyhteenvetoa |
||
| Rivi 40: | Rivi 40: | ||
|- | |- | ||
| Tieteellinen kirjoittaminen (kevät 2010) || '''#tikimayhem''' | | Tieteellinen kirjoittaminen (kevät 2010) || '''#tikimayhem''' | ||
|- | |||
| Robottiohjelmoinnin harjoitustyö || '''#tkt-lego''' | |||
|} | |} | ||
Suora linkki tänne: http://purrh.fi/kanavat/ | Suora linkki tänne: http://purrh.fi/kanavat/ | ||
Versio 21. tammikuuta 2010 kello 15.43
Tänne kurssien kanavat fuksikanavan topicin sijasta, ettei se ylivuoda. Kaikki kanavat sijaitsevat IRCnetissä. Kurssikanavat eivät ole virallinen tiedonlähde. Kanavien op-politiikka ei noudata mitään kaavaa.
| Kurssin nimi | Kanava |
| Ohjelmoinnin perusteet (ja Ohjelmoinnin jatkokurssi) | #ohpe |
| Tietorakenteet | #tira2010 |
| Tietoliikenteen perusteet | #tilpe |
| Tietokoneen toiminta | #tito |
| Johdatus todennäköisyyslaskentaan | #todari |
| Tietokantojen perusteet | #tikape |
| Tietokantasovellus | #tsoha |
| Linux-ylläpito | #hy-linux-yp |
| Ohjelmoinnin harjoitustyö | #javalabra |
| Tieteellinen kirjoittaminen (kevät 2010) | #tikimayhem |
| Robottiohjelmoinnin harjoitustyö | #tkt-lego |
Suora linkki tänne: http://purrh.fi/kanavat/