Ero sivun ”Keskustelukanavat” versioiden välillä
Kp (keskustelu | muokkaukset) Ei muokkausyhteenvetoa |
Ata (keskustelu | muokkaukset) Ei muokkausyhteenvetoa |
||
| Rivi 32: | Rivi 32: | ||
|- | |- | ||
<!--| Tietokannan suunnittelu || '''#tikasu'''--> | <!--| Tietokannan suunnittelu || '''#tikasu'''--> | ||
|- | |||
| Tietokantasovellus || '''#tsoha''' | |||
|- | |||
|- | |- | ||
| Rinnakkaisohjelmointi || '''#rio''' | | Rinnakkaisohjelmointi || '''#rio''' | ||
Versio 2. marraskuuta 2009 kello 16.48
Tänne kurssien kanavat fuksikanavan topicin sijasta, ettei se ylivuoda. Kaikki kanavat sijaitsevat IRCnetissä. Kurssikanavat eivät ole virallinen tiedonlähde. Kanavien op-politiikka ei noudata mitään kaavaa.
| Kurssin nimi | Kanava |
| Ohjelmoinnin perusteet (ja Ohjelmoinnin jatkokurssi) | #ohpe |
| Ohjelmistojen mallintaminen | #ohma |
| Johdatus diskreettiiin matematiikkaan | #diskis |
| Lineaarialgebra ja matriisilaskenta I (ja II) | #linis |
| Analyysi I | #analyysi |
| Tietokantojen perusteet | #tikape |
| Laskennan mallit | #llama |
| Ruby on Rails | #kettera-ror |
| Tietokantasovellus | #tsoha |
| Rinnakkaisohjelmointi | #rio |
Suora linkki tänne: http://purrh.fi/kanavat/