Ero sivun ”Keskustelukanavat” versioiden välillä
pEi muokkausyhteenvetoa |
pEi muokkausyhteenvetoa |
||
| Rivi 26: | Rivi 26: | ||
|- | |- | ||
| Programming in Python || '''#tkt-python''' | | Programming in Python || '''#tkt-python''' | ||
|- | |||
| TDD-ohjelmointimenetelmä ja koodin suunnittelu || '''#tdd-2009''' | |||
|- | |- | ||
| Versionhallinta || '''#versionhallinta''' | | Versionhallinta || '''#versionhallinta''' | ||
|} | |} | ||
Suora linkki tänne: http://purrh.fi/kanavat/ | Suora linkki tänne: http://purrh.fi/kanavat/ | ||
Versio 8. syyskuuta 2009 kello 11.33
Tänne kurssien kanavat fuksikanavan topicin sijasta, ettei se ylivuoda. Kaikki kanavat sijaitsevat IRCnetissä. Kurssikanavat eivät ole virallinen tiedonlähde. Kanavien op-politiikka ei noudata mitään kaavaa.
| Kurssin nimi | Kanava |
| Ohjelmoinnin perusteet (ja Ohjelmoinnin jatkokurssi) | #ohpe |
| Matematiikka tutuksi | #matu |
| Lineaarialgebra ja matriisilaskenta I (ja II) | #linis |
| Analyysi I | #analyysi |
| Tietokantojen perusteet | #tikape |
| Laskennan mallit | #llama |
| Programming in Python | #tkt-python |
| TDD-ohjelmointimenetelmä ja koodin suunnittelu | #tdd-2009 |
| Versionhallinta | #versionhallinta |
Suora linkki tänne: http://purrh.fi/kanavat/