Ero sivun ”Keskustelukanavat” versioiden välillä
pEi muokkausyhteenvetoa |
pEi muokkausyhteenvetoa |
||
| Rivi 18: | Rivi 18: | ||
|- | |- | ||
| Lineaarialgebra ja matriisilaskenta I (ja II) || '''#linis''' | | Lineaarialgebra ja matriisilaskenta I (ja II) || '''#linis''' | ||
|- | |||
|- | |||
| Analyysi I || '''#analyysi''' | |||
|- | |- | ||
| Laskennan mallit || '''#llama''' | | Laskennan mallit || '''#llama''' | ||
Versio 4. syyskuuta 2009 kello 11.56
Tänne kurssien kanavat fuksikanavan topicin sijasta, ettei se ylivuoda. Kaikki kanavat sijaitsevat IRCnetissä. Kurssikanavat eivät ole virallinen tiedonlähde. Kanavien op-politiikka ei noudata mitään kaavaa.
| Kurssin nimi | Kanava |
| Ohjelmoinnin perusteet (ja Ohjelmoinnin jatkokurssi) | #ohpe |
| Matematiikka tutuksi | #matu |
| Lineaarialgebra ja matriisilaskenta I (ja II) | #linis |
| Analyysi I | #analyysi |
| Laskennan mallit | #llama |
| Versionhallinta | #versionhallinta |
| TDD-ohjelmointimenetelmä ja koodin suunnittelu | #tdd-2009 |
Suora linkki tänne: http://purrh.fi/kanavat/