Ero sivun ”Keskustelukanavat” versioiden välillä
Ei muokkausyhteenvetoa |
pari uutta kannua |
||
| Rivi 152: | Rivi 152: | ||
| Apukanavalta opintoneuvontaa || '''#tkt-apu''' | | Apukanavalta opintoneuvontaa || '''#tkt-apu''' | ||
|- | |- | ||
| Casual Nightit || '''#tkt-casuaali''' | | Casual Nightit ja Hackathonit || '''#tkt-casuaali''' | ||
|- | |- | ||
| [[Fuksikanava]] || '''#tkt-fuksit2014''' | | [[Fuksikanava]] || '''#tkt-fuksit2014''' | ||
| Rivi 169: | Rivi 169: | ||
|- | |- | ||
| Vastaisku aktiivikannulle! Kaikki paitsi idlaaminen on kielletty || '''#tkt-passiivi''' | | Vastaisku aktiivikannulle! Kaikki paitsi idlaaminen on kielletty || '''#tkt-passiivi''' | ||
|- | |||
| Kumpulan KampusKino: Leffojen ja sarjojen toljottaminen Navetan valkokankaalla || '''#tkt-kino''' | |||
|- | |||
| Pizzatilausten koordinointi || '''#tkt-pizza''' | |||
|} | |} | ||
Versio 6. toukokuuta 2014 kello 09.22
Tänne kurssien kanavat fuksikanavan topicin sijasta, ettei se ylivuoda. Kaikki kanavat sijaitsevat IRCnetissä. Kurssikanavat eivät ole virallinen tiedonlähde. Kanavien op-politiikka ei noudata mitään kaavaa.
Jos käyt kurssia jolla on muitakin käpistelijöitä mutta jolla ei ole vielä irkkikanavaa, perusta sellainen, lisää tähän listaan ja mainosta mahdollisesti kiinnostuneille.
| Kurssin nimi | Kanava |
| Algebra I | #algebra |
| Analyysi I ja II | #analyysi |
| C-ohjelmointi | #cee |
| Deterministic Distributed Algorithms | #dda-2014 |
| Elements of set theory | #settheory |
| Gradun kirjoittajille | #tkt-gradu |
| Jatko-opiskelijat / PhD students | #uh-phd |
| Johdatus yliopistomatematiikkaan | #yomatikka |
| Johdatus todennäköisyyslaskentaan | #todari |
| Kandidaatintutkielma | #tkt-kandi |
| Käyttöjärjestelmät | #tkt-os |
| Linux-ylläpito | #hy-linux-yp |
| Logiikka I | #logiikka |
| Matriisilaskennan sovellukset | #matsov |
| Mobile Platform Security | #tkt-mobisec |
| Ohjelmistotuotanto | #ohtu2014 |
| Ohjelmistotuotantoprojekti | #ohtuprojekti |
| Ohjelmoinnin harjoitustyö | #javalabra2014 |
| Ohjelmoinnin jatkokurssi | #ohpe |
| Ohjelmoinnin perusteet | #ohpe |
| Ohjelmointitekniikka (Scala) | #tkt-scala2014 |
| Overlay and P2P Networks | #op2p |
| Supervised Machine Learning | #tkt-sml |
| Tietokantasovellus | #tsoha2014 |
| Tietokantojen perusteet | #tikape |
| Tietokoneen toiminta | #tito2014 |
| Tietoliikenteen harjoitustyö | #tilpeharkka |
| Tietorakenteet ja algoritmit | #tira |
| Tietorakenteiden harjoitustyö | #tiralabra |
| Tietoturvan perusteet | #titupe |
| Toinen kotimainen kieli (ruotsi) | #svenska |
| Topologia I | #topologia |
| Muut kanavat | Kanava |
| Ainejärjestölehti Readmen toimitus | #tkt-readme |
| Apukanavalta opintoneuvontaa | #tkt-apu |
| Casual Nightit ja Hackathonit | #tkt-casuaali |
| Fuksikanava | #tkt-fuksit2014 |
| Käpistelijöiden Elektronisen Musiikin kerho | #KEMU |
| Lanit | #tkt-lan |
| TKO-älyn jääräkanava | #tko-äly |
| Pelikäpistely | #tkt-gamedev |
| RTS, MOBA ja muu hiiren tolkuton naksuttelu | #tkt-starre |
| Counter-Strike: Global Offensiven pelaajat. Putting CS back to CS. | #tkt-csgo |
| Vastaisku aktiivikannulle! Kaikki paitsi idlaaminen on kielletty | #tkt-passiivi |
| Kumpulan KampusKino: Leffojen ja sarjojen toljottaminen Navetan valkokankaalla | #tkt-kino |
| Pizzatilausten koordinointi | #tkt-pizza |
Suora linkki tänne: http://tinyurl.com/kanavat