Ero sivun ”Keskustelukanavat” versioiden välillä
pEi muokkausyhteenvetoa |
Lisätty #tkt-demo |
||
| Rivi 108: | Rivi 108: | ||
|- | |- | ||
| Gradun kirjoittajille || '''#tkt-gradu''' | | Gradun kirjoittajille || '''#tkt-gradu''' | ||
|- | |||
| Grafiikkaohjelmointia demoskenehengessä || '''#tkt-demo''' | |||
|} | |} | ||
Versio 6. helmikuuta 2012 kello 16.24
Tänne kurssien kanavat fuksikanavan topicin sijasta, ettei se ylivuoda. Kaikki kanavat sijaitsevat IRCnetissä. Kurssikanavat eivät ole virallinen tiedonlähde. Kanavien op-politiikka ei noudata mitään kaavaa.
| Kurssin nimi | Kanava |
| Ohjelmoinnin perusteet (ja Ohjelmoinnin jatkokurssi) | #ohpe, #ohja |
| Analyysi I ja II | #analyysi |
| Tietokantojen perusteet | #tikape |
| Tietorakenteet | #tira2012 |
| Tietorakenteiden harjoitustyö | #tiralabra |
| Rinnakkaisohjelmointi | #tkt-rio |
| Linux-ylläpito | #hy-linux-yp |
| Ohjelmoinnin harjoitustyö | #javalabra |
| Tietokantasovellus | #tsoha |
| Robottiohjelmoinnin harjoitustyö | #robo-tkt |
| Logiikka I | #logiikka |
| Tietoturvan perusteet | #titupe |
| Computer Organization II | #tkt-co2 |
| Toinen kotimainen kieli (ruotsi) | #svenska |
| Tieteellinen kirjoittaminen (kandidaatintutkielma) | #tikirage |
| Algebra I | #algebra |
| Topologia I | #topologia |
| Ohjelmistotuotantoprojekti | #ohtuprojekti |
| Ohjelmointikielten kääntäjät | #kaantajat |
| Ohjelmointitekniikkaa (Scala) | #scala |
| Web-sovellusohjelmointi (k2012) | #konkari |
| Supervised Machine Learning | #tkt-sml |
| Data Compression Techniques | #tkt-dct |
| Gradun kirjoittajille | #tkt-gradu |
| Grafiikkaohjelmointia demoskenehengessä | #tkt-demo |
| Muut kanavat | Kanava |
| Fuksikanava yleiselle keskustelulle | #tkt-fuksit2011 |
| Apukanavalta opintoneuvontaa | #tkt-apu |
| TKO-älyn jääräkanava | #tko-äly |
| Ainejärjestön toiminta | #tkt-aktiivit |
| Casual Nightit | #tkt-casual |
| Lanit | #tkt-lan |
| Ainejärjestölehti Readmen toimitus | #readme |
Suora linkki tänne: http://tinyurl.com/kanavat