Ero sivun ”Keskustelukanavat” versioiden välillä
XML:lle oma kanava |
lisätty #svenska |
||
| Rivi 58: | Rivi 58: | ||
|- | |- | ||
| XML-metakieli || '''#tkt-xml''' | | XML-metakieli || '''#tkt-xml''' | ||
|- | |||
| Toinen kotimainen kieli (ruotsi) || '''#svenska''' | |||
|} | |} | ||
Suora linkki tänne: http://tinyurl.com/kanavat | Suora linkki tänne: http://tinyurl.com/kanavat | ||
Versio 18. tammikuuta 2011 kello 02.17
Tänne kurssien kanavat fuksikanavan topicin sijasta, ettei se ylivuoda. Kaikki kanavat sijaitsevat IRCnetissä. Kurssikanavat eivät ole virallinen tiedonlähde. Kanavien op-politiikka ei noudata mitään kaavaa.
| Kurssin nimi | Kanava |
| Ohjelmoinnin perusteet (ja Ohjelmoinnin jatkokurssi) | #ohpe, #ohja |
| Analyysi I ja II | #analyysi |
| Tietorakenteet | #tira2011 |
| Tietorakenteiden harjoitustyö | #tiralabra |
| Tietokoneen toiminta | #tito |
| Johdatus todennäköisyyslaskentaan | #todari |
| Rinnakkaisohjelmointi | #rio |
| Ohjelmoinnin harjoitustyö | #javalabra |
| Tietokantasovellus | #tsoha |
| Robottiohjelmoinnin harjoitustyö | #tkt-lego |
| Logiikka I | #logiikka |
| Tietoturvan perusteet | #tietoturpa |
| XML-metakieli | #tkt-xml |
| Toinen kotimainen kieli (ruotsi) | #svenska |
Suora linkki tänne: http://tinyurl.com/kanavat